Požičovňa áut Rai

 

Stránku si práve pozerá: 6 návštevníkov.
Posledná objednávka: BMW 3 - klient z Talianska
Posledná objednávka: Škoda Octavia - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Fabia - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Audi Q8 - klient z TalianskaPosledná objednávka: Škoda Fabia III Combi - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Mercedes Brabus G - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Superb - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Mini Cooper S - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: VW Golf Variant - klient z DánskaPosledná objednávka: BMW 3 - klient z TalianskaPosledná objednávka: Mercedes A-Class - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: BMW 5 - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Karoq - klient z MaďarskaPosledná objednávka: Skoda Octavia Scout - klient zo ŠvajčiarskaPosledná objenávka: Škoda Kamiq - klient zo ŠpanielskaPosledná objednávka: Škoda Kodiaq - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: VW Golf - klient z HolandskaPosledná objednávka: Mercedes V-Class - klient z PoľskaPosledná objednávka: Audi A4 - klient z BelgickaPosledná objednávka: Audi A5 - klient z MaďarskaPosledná objednávka: Audi RS Q8 - klient zo SlovenskaArray

Ako si naplánovať cestu autom, aby ste v pohode dorazili do cieľa

Znovu prišiel ten čas vyraziť so svojou rodinou alebo priateľmi na dovolenku či výlet? Ideálne nastúpiť hneď do auta a vyraziť v ústrety novým dobrodružstvám. Aby sa však toto dobrodružstvo nezmenilo na otravnú púť, na ktorej okrem iného neviete nájsť  cestu a správny smer, radšej si naplánujte cestu od A do Z.

Využite plánovač cesty

V minulosti to mali ľudia naozaj náročné. Ak sa niekam chceli dostať, museli mať so sebou na ceste niekoho, kto dobre poznal krajinu a bol scestovaný. Dnes nemusíte byť svetaznalý. Stačí vám využiť GPS alebo aplikácie na zistenie trasy. Nemusíte blúdiť. Využiť môžete napríklad:

http://mapa.zoznam.sk/naplanuj-cestu-m3

http://www.go2trip.eu/sk/uzitocne/planovac-ciest

Naplánujte si zastávky

Či vyrážate na dlhšiu cestu alebo kratšiu, naplánujte si na ceste aj zastávky. Nikomu nie je príjemné sedieť celé hodiny vo viac menej nezmenenej polohe. Obzvlášť to platí pre vodičov. Ak po ceste do konečnej destinácie máte niekoľko pekných miest alebo krásnych výhľadov, nie je dôvod, prečo by ste si nemohli  urobiť pauzu.

Nastavte sa s ostatnými na rovnakú vlnovú dĺžku

Koľko ľudí, toľko chutí. Ak sa však pomieša nesprávna kombinácia, nielen cesta, ale aj samotná dovolenka nebude stáť za veľa. Rodičia si chcú užiť scenériu a urobiť niekoľko spoločných fotiek, niekto rád nakupuje suveníry a chce sa zastaviť pri každom obchode, deti chcú vyskúšať zábavné atrakcie...

Čím viac sa zladíte, tým väčšia pravdepodobnosť, že sa ušetríte mnohých zbytočných nezhôd.

Pripravte si rozpočet

Ísť niekam autom môže byť lacnejšie než letecky, ale pri autách treba rátať aj s nákladmi na benzín. Niektoré autá „žerú“ viac paliva ako iné a bez znalosti cesty môžete niekde zablúdiť, čím sa spotreba môže o niečo zvýšiť. A keďže auto ide oproti lietadlu pomalšie, treba rátať s dlhšou cestou, a preto treba rátať aj s nákladmi na jedlo.

Uistite sa, že váš odvoz je v dobrej kondícii

Týždne pred odchodom by ste sa mali uistiť, že vaše vozidlo je v skvelom stave. Či už idete na kratšiu cestu alebo na dlhšiu, je to dôležité pre nielen pre vodiča, ale aj pre pasažierov.

 

Ste pripravení na cestu? Zvážte potom aj prenájom auta od nás, aby ste dorazili do cieľa bezpečne a pohodlne.