Požičovňa áut Rai

 

Stránku si práve pozerá: 5 návštevníkov.
Posledná objednávka: Audi Q8 - klient z Talianska
Posledná objednávka: Škoda Octavia - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Fabia - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Audi Q8 - klient z TalianskaPosledná objednávka: Škoda Fabia III Combi - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Mercedes Brabus G - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Superb - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Mini Cooper S - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: VW Golf Variant - klient z DánskaPosledná objednávka: BMW 3 - klient z TalianskaPosledná objednávka: Mercedes A-Class - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: BMW 5 - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Karoq - klient z MaďarskaPosledná objednávka: Skoda Octavia Scout - klient zo ŠvajčiarskaPosledná objenávka: Škoda Kamiq - klient zo ŠpanielskaPosledná objednávka: Škoda Kodiaq - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: VW Golf - klient z HolandskaPosledná objednávka: Mercedes V-Class - klient z PoľskaPosledná objednávka: Audi A4 - klient z BelgickaPosledná objednávka: Audi A5 - klient z MaďarskaPosledná objednávka: Audi RS Q8 - klient zo SlovenskaArray

10 dôvodov prečo chodiť behávať

10 dôvodov, prečo chodiť behávať

 

Áno, vozenie sa v aute má bezpochyby svoje prednosti, no budete prekvapení, čo všetko získate, ak začnete pravidelne behávať.

 

1.         Behanie podporuje kreativitu

Potrebujete podporiť myslenie alebo získať skvelý nápad, no nedarí sa vám to? Vyskúšajte sa ísť prebehnúť! Prečo? Pri behaní je Váš mozog zásobený kyslíkom až o 25% viac, ako keď sedíte. Máte teda oveľa väčšiu šancu na kreatívne myslenie.

 

2.         Spoznáte lepšie svet a svoje okolie

Ak ste aj momentálne na novom mieste, tak už po pár výbehoch viete, kde sa dá dobre nakúpiť, kde majú pekné parky či ktoré miesta sa oplatí navštíviť. Toto by ste z pohodlia svojho gauča zrejme zistili len ťažko.

 

3.         V kopcoch ešte viac schudnete

Aj behanie po rovine má svoje čaro a aj tam beh prináša spaľovanie kalórií alebo tukov. Skúste však taký beh do kopca, uvidíte aký má “zázračný” účinok. Keď pobeží 70kg muž po rovine 45 minút, spáli približne 485 kcal. Ak ale pobeží do kopca, podarí sa mu spáliť až 791 kcal., čo je až o 63% viac. Ak neveríte, bežte to otestovať.

 

4.         Behanie pre dobré skutky

V dnešnej dobe sa vo veľkom pomáha všetkým, ktorí to potrebujú. A platí to aj pri behaní! Práve tu sú všetci bežci akýmsi motorom, ktorý zbiera finančné prostriedky pre tých, ktorí to potrebujú.

 

5.         Behanie posilňuje imunitu

Pravidelné behanie posilňuje imunitný systém a urobí vás odolnejšími proti infekciám. Taktiež podľa štúdie University of North Carolina (USA) ochoreli skupiny, ktoré behali 5x v týždni po 15 minút len z polovice tak často, ako tie, čo nebehali vôbec.

 

6.         Pomocou behania sa naučíte posúvať vpred

Jednou z najkrajších vecí pri behaní je neustále stanovovanie a dosahovanie cieľov. Minulý mesiac ste s takýmto časom odbehli kilometer a teraz dva. Prekonali ste svoj osobný rekord a môžete si užívať pocit spokojnosti. Zároveň si viete stanoviť nový cieľ na ďalšie obdobie.

 

7.         Dobijete si ním energiu

Možno to vyznie čudne, no keď ste unavený, choďte si zabehať! Behanie je skvelý spôsob, ako si doplniť energiu. Môžu za to predovšetkým endorfíny, ktoré sa pri behaní uvoľňujú. Zodpovedné sú aj za zlepšenie nálady, no rovnako bojujú aj proti stresu.

 

8.         Spoznáte nových ľudí

Niektorí ľudia uprednostňujú pri behaní samotu, iný zas radšej behajú v partii. Počas behania však budete stretávať rôznych nových bežcov, ktorí majú podobné záujmy, ako vy a budete si tak vytvárať akúsi komunitu.

 

9.         Behanie je zadarmo

K behaniu nepotrebujete žiadny špeciálny kurz či rôzne nástroje. Stačí vám jednoducho bežecká obuv a dobrá nálada. Ostatné je už na vás.

 

10.       Zlepšíte si spánok

Ak si pôjdete pravidelne večer zabehať podporí to rýchlejšie zaspávanie a zároveň budete mať kvalitnejší a hlbší spánok.

 

Ak vám behanie učarilo, odporúčame vám navštíviť štafetový beh OD TATIER K DUNAJU, ktorý sa pobeží 19-20.08.2017. Zároveň môžete využiť služby našej autopožičovne na prenájom 7-9 miestnych áut.