Požičovňa áut Rai

 

Stránku si práve pozerá: 5 návštevníkov.
Posledná objednávka: VW Golf - klient z Holandska
Posledná objednávka: Škoda Octavia - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Fabia - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Audi Q8 - klient z TalianskaPosledná objednávka: Škoda Fabia III Combi - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Mercedes Brabus G - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Superb - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Mini Cooper S - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: VW Golf Variant - klient z DánskaPosledná objednávka: BMW 3 - klient z TalianskaPosledná objednávka: Mercedes A-Class - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: BMW 5 - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Karoq - klient z MaďarskaPosledná objednávka: Skoda Octavia Scout - klient zo ŠvajčiarskaPosledná objenávka: Škoda Kamiq - klient zo ŠpanielskaPosledná objednávka: Škoda Kodiaq - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: VW Golf - klient z HolandskaPosledná objednávka: Mercedes V-Class - klient z PoľskaPosledná objednávka: Audi A4 - klient z BelgickaPosledná objednávka: Audi A5 - klient z MaďarskaPosledná objednávka: Audi RS Q8 - klient zo SlovenskaArray

Ako pripraviť auto na letnú sezónu

  

  

 

Zima sa už skončila a svoje auto by ste mali opäť pripraviť na letnú sezónu. Výnimku tvoria iba ľudia, ktorí uprednostňujú prenájom auta. Za tých to totiž vyriešia autopožičovne. Ostatní ľudia by mali svojho miláčika predovšetkým poriadne navoskovať. Vrstva vosku na vopred umytý a dekontaminovaný lak je základom ochrany laku karosérie. Vosk tak farbu ochráni farbu voči starnutiu a šediveniu od UV žiarenia, lepšie odolá muškám, hmyzu, vtáčiemu trusu či kyslým dažďom. Takto poriadne navoskovať auto Vám odporúčame aspoň dva krát do roka, vždy pred extrémnejšími ročnými obdobiami (zima, leto). Po navoskovaní sa však vyhýbajte automatickým umyvárňam s kefami.

 

Výborným pomocníkom na letnú sezónu bude tiež tekutý stierač. Ten pomáha zvyšovať bezpečnosť počas dažďa tým, že kvapky z okna odháňa a zároveň udržuje sklo čistejšie. Pred jeho aplikáciou je však dôležité sklo poriadne vyčistiť a odmastiť do panenského stavu. Čím budete mať sklo pred aplikovaním čistejšie, tým dlhšie vám na ňom tekutý stierač vydrží.

 

Súčasne s tekutým stieračom by ste mali myslieť aj na kvalitu vody do ostrekovačov. Aká je to ale kvalitná voda? Presne taká, ktorá Vám po zaschnutí nenechá na skle fľaky a vodný kameň. Mali by ste preto používať vodu s neutrálnym pH - tá vám totiž neoslabí tekutý stierač ani vosk na Vašom aute.

 

A keďže sa blíži leto a vysoké teploty, nemali by ste zabúdať ani na Vašu klimatizáciu. Okrem doplnenia chladiacich tekutín Vám odporúčame aj ozónovú dezinfekciu klimatizácie. Tá zničí mikroorganizmy, ktorým sa vnútorných priestoroch vlhkej klimatizácie mimoriadne darí. Úspešnosť zničenia týchto škodlivých baktérií a plesní je mimoriadne vysoká - až 99,99%. Takéto čistenie by ste mali vykonať aspoň raz ročne a v ideálnom prípade pred letom, kedy klimatizáciu pouzívame najčastejšie.

 

Ak sa však chcete vyhnúť tejto príprave auta na sezónu, využite požičanie auta z autopožičovne.