Požičovňa áut Rai

 

Stránku si práve pozerá: 5 návštevníkov.
Posledná objednávka: Audi Q8 - klient z Talianska
Posledná objednávka: Škoda Octavia - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Fabia - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Audi Q8 - klient z TalianskaPosledná objednávka: Škoda Fabia III Combi - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Mercedes Brabus G - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Superb - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Mini Cooper S - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: VW Golf Variant - klient z DánskaPosledná objednávka: BMW 3 - klient z TalianskaPosledná objednávka: Mercedes A-Class - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: BMW 5 - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Karoq - klient z MaďarskaPosledná objednávka: Skoda Octavia Scout - klient zo ŠvajčiarskaPosledná objenávka: Škoda Kamiq - klient zo ŠpanielskaPosledná objednávka: Škoda Kodiaq - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: VW Golf - klient z HolandskaPosledná objednávka: Mercedes V-Class - klient z PoľskaPosledná objednávka: Audi A4 - klient z BelgickaPosledná objednávka: Audi A5 - klient z MaďarskaPosledná objednávka: Audi RS Q8 - klient zo SlovenskaArray

Ako si naplánovať skvelú dovolenku v roku 2018

S novým rokom prichádzajú aj nové príležitosti a možnosti, kam vyraziť v ústrety novým dobrodružstvám. A tento rok si ich môžete užiť dlhšie, pretože sviatky na Slovensku padli v tak dobré dni, že si budete môcť užiť hneď niekoľko predĺžených víkendov.

Kam ale vyraziť? Ako si to celé naplánovať? Máte niekoľko zaujímavých možností.

 

Myslite flexibilne

Chcete ísť na dovolenku v júli či začiatkom augusta? To chce aj väčšina ostatných ľudí. Preto s tým prichádza jedna veľká nevýhoda. Väčšina najnavštevovanejších prímorských destinácií v Grécku, Taliansku, Chorvátsku či Španielsku bude buď vybookovaná alebo preplnená. A aby toho nebolo málo, lietanie, cestovanie či ubytovanie bude v rušných  destináciách trochu nákladné.

Namiesto toho, aby ste cestovali počas hlavnej letnej sezóny, neváhajte zvoliť čas pred hlavnou sezónou, po nej alebo menej známe destinácie. Ten čas, kedy budete hľadať, kam sa oplatí ísť, za to bude stáť. Na svete je veľmi veľa miest, ktoré sa oplatí vidieť a ich návštevou si odnesiete zážitok na celý život.

 

Spoznávajte krásy Slovenska

Slovensko je malá krajina, zato bohatá na miesta, ktoré možno navštíviť. Či už kvôli turistike, horám alebo pamiatkám, je sa na čo pozerať. Nanešťastie, veľa ľudí naše krásne Slovensko vôbec nepozná alebo pozná len tie najznámejšie časti, ktoré získali za posledné roky veľkú publicitu. Vysoké Tatry, Nízke Tatry, Spišský hrad… to je len malá časť dosť okukaných miest, na ktorých sa to turistami hemží. Nielen slovenskými.  

Slovensko má ale čo ponúknuť. Napríklad:

- Belianske Tatry

- Demänovská dolina

- divy prírody ako jazero Beňatina, Morské oko, Skalná brána v Slopoch

- Kaštieľ a park v Hodkovciach alebo Zámockú záhradu s francúzskymi terasami

Predĺžené víkendy na rok 2018 predstavujú skvelú príležitosť na turistiku a spoznať tieto menej známe poklady Slovenska.

 

Doprajte si niečo netradičné

Tradičná dovolenka vždy vyzerala ako zájazd niekde k moru. No ležať na pláži a čľapkať sa v mori nie je taký silný zážitok. Možno po prvýkrát, ale keď už si na to navyknete, začína to byť všedné ako ostatné veci.

Svet je plný miest, kam chcú ísť všetci a tlačenice v davoch sa potom zdajú nekonečné.Čo tak ale pre zmenu navštíviť úkazy matky prírody, pri ktorých sa vám ozaj zatají dych. Bez ohľadu na to, kam by ste chceli ísť, v každej krajine sa dajú nájsť prehliadané, málo známe a netradičné miesta, ktoré by si zaslúžili oveľa väčšiu pozornosť:

 

- Antilopí kaňon v Arizone - pokiaľ ho neuvidíte naživo, fotky vám budú pripadať ako vytvorené vo Photoshope

Lower Antelope Canyon 478

Zdroj: Wikimedia commons

- Pohorie Tianzi v Číne - ak si pamätáte lietajúce skaly vo filme Avatar, tak toto pohorie bolo inšpiráciou

- Moherské útesy v Írsku
 

Spoznávajte unikátne Európske pamiatky

Pod týmto však nemáme na mysli poznávacie zájazdy. Áno, aj tie sú obľúbené a majú svoje čaro. Lenže máte pevne stanovený harmonogram a nemáte veľmi čas si všetko vychutnať. Navyše, poznávacie zájazdy sú väčšinou zamerané na viac známe miesta. Mapríklad: Rímske koloseum, Vatikán či Izrael. Pritom stačí trochu googliť a nájdete toľko ďalších krás, ktoré ešte len čakajú na vaše objavenie:

- renesačná Florencia

- mesto Sintra s palácmi Pena alebo Quinta de Regaleira

- Európsky čínsky múr - obranný múr v dedinke Ston

- Rozprávkový hrad Chillon v krásnom prírodnom prostredí na úpätí Álp

Castle of Chillon N

Zdroj: Wikimedia commons

- Mesto troch kultúr - Španielske Toledo

- Belgické Benátky - mesto Bruggy

Naozaj je z čoho vyberať a práve tieto menej známe miesta sú lepšou voľbou, pretože v nich nebude toľko turistov a budete si môcť atmosféru nerušenie vychutnať plnými dúškami.