Požičovňa áut Rai

 

Stránku si práve pozerá: 5 návštevníkov.
Posledná objednávka: Audi Q8 - klient z Talianska
Posledná objednávka: Škoda Octavia - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Fabia - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Audi Q8 - klient z TalianskaPosledná objednávka: Škoda Fabia III Combi - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Mercedes Brabus G - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Superb - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Mini Cooper S - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: VW Golf Variant - klient z DánskaPosledná objednávka: BMW 3 - klient z TalianskaPosledná objednávka: Mercedes A-Class - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: BMW 5 - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Karoq - klient z MaďarskaPosledná objednávka: Skoda Octavia Scout - klient zo ŠvajčiarskaPosledná objenávka: Škoda Kamiq - klient zo ŠpanielskaPosledná objednávka: Škoda Kodiaq - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: VW Golf - klient z HolandskaPosledná objednávka: Mercedes V-Class - klient z PoľskaPosledná objednávka: Audi A4 - klient z BelgickaPosledná objednávka: Audi A5 - klient z MaďarskaPosledná objednávka: Audi RS Q8 - klient zo SlovenskaArray

Autom na výlet po Levoči a okolí

Svojimi historickými pamiatkami a krásnou okolitou prírodou sa Levoča zaraďuje medzi najvýznamnejšie a najkrajšie mestá na Slovensku.

Kam zavítať a aké lokality sa oplatí navštíviť?

Bazilika navštívenia Panny Márie

Medzi dominanty Levoče sa zaraďuje aj kopec Mariánska hora s neogotickým kostolom. Dostanete sa tam autom, autobusom alebo peši. Popri neogotickom kostole tu nájdete aj gréckokatolícku kaplnku, pútnický dom a vonkajší oltár.

Každoročne, vždy v prvý júlový víkend, sa na tomto pútnickom mieste koná hlavná púť. Počas tohoto víkendu sa sem dostanete peši, prípadne kyvadlovou autobusovou dopravou.

Z centra k bazilike je to okolo 6 kilometrov.

 

Zdroj: wikipedia.org

Spišské múzeum

Spišské múzeum sa nachádza priamo v Levoči. Ide o špecializované múzeum Slovenského  národného múzea.

Sústredí sa na výskum historického vývoja Levoče, na Majstra Pavla z Levoče a takisto na vývoj Spišského hradu a jeho okolia.

Medzi najviac navštevované expozície múzea patria samotný Spišský hrad a expozícia Majstra Pavla z Levoče.

Oltár Panny Márie a sv. Jakuba Apoštola

Sme späť pri Majstrovi Pavlovi. Po tomto stredovekom rezbárovi sa zachovalo veľké množstvo pamiatok.

Prečo sa oplatí navštíviť práve oltár Panny Márie a sv. Jakuba Apoštola?

Je totiž najvyšším gotickým oltárom na svete. Nachádza sa v Chráme sv. Jakuba a meria až cez 18 metrov.

Tip: Priamo v centre Levoče sa viete ubytovať v Hoteli U Leva, z ktorého je nádherný výhľad priamo na Chrám sv. Jakuba.

 

Dom Majstra Pavla

Tento historický dom sa nachádza na námestí v Levoči.

Expozícia poskytuje náhľad do života Majstra Pavla a jeho diel. Originály sa nachádzajú nielen v Chráme sv. Jakuba, ale aj v chrámoch po celom Slovensku.

Prezrieť si tam môžete aj jeho vlastnú dielňu.

 

Košická brána

Mesto Levoča sa pýši veľmi zachovalými mestskými hradbami.

Súčasťou tohoto hradobného systému je aj Košická brána. Nachádza sa na severovýchodnom okraji historickej časti Levoče. V minulosti slúžila ako hlavný vstup do mesta.

 

Socha Ľudovíta Štúra

Ľudovíta Štúra si predstavovať nemusíme.

Levoču navštívil naposledy v roku 1849 po ceste z Košíc do Bratislavy. Na jeho pamiatku a pamiatku mladých štúrovcov postavili v Levoči pomník so sochou Ľudovíta Štúra v nadživotnej veľkosti. Nájdete ju na Námestí Majstra Pavla.

 

Národný park Slovenský raj

Za prírodnými krásami v Slovenskom raji sa viete dostať autom z Levoče už za 15 až 20 minút. K jednému z najvyšších bodov národného parku patrí Predná Hoľa, na ktorú sa dostanete približne za hodinu aj 15 minút.  

Ak máte radi jaskyne, v Slovenskom raji ich je nespočetné množstvo. Z takmer 200 jaskýň je však sprístupnená iba Dobšinská ľadová jaskyňa. K tej sa z Levoče dostanete približne za 45 minút až hodinku.

Zdroj: wikipedia.org

Medvedia jaskyňa

Ostaneme v lokalite národného parku Slovenský raj. Medvedia jaskyňa sa nazýva medvedia, pretože sa v nej nachádzajú pozostatky jaskynného medveďa.

V tejto jaskyni zimuje až 9 druhov netopierov, najmä netopier obyčajný a netopier brvitý.

Táto jaskyňa síce nie je verejnosti prístupná, má však veľký vedecko-výskumný význam. Ak by ste si ju chceli obhliadnuť aspoň z vonkajšej strany, autom sa do tejto lokality viete dostať do hodinky.

 

Tak ako? Ktorú lokalitu navštívite ako prvú? :)