Požičovňa áut Rai

 

Stránku si práve pozerá: 12 návštevníkov.
Posledná objednávka: Škoda Fabia - klient zo Slovenska
Posledná objednávka: Škoda Octavia - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Fabia - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Audi Q8 - klient z TalianskaPosledná objednávka: Škoda Fabia III Combi - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Mercedes Brabus G - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Superb - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Mini Cooper S - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: VW Golf Variant - klient z DánskaPosledná objednávka: BMW 3 - klient z TalianskaPosledná objednávka: Mercedes A-Class - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: BMW 5 - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Karoq - klient z MaďarskaPosledná objednávka: Skoda Octavia Scout - klient zo ŠvajčiarskaPosledná objenávka: Škoda Kamiq - klient zo ŠpanielskaPosledná objednávka: Škoda Kodiaq - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: VW Golf - klient z HolandskaPosledná objednávka: Mercedes V-Class - klient z PoľskaPosledná objednávka: Audi A4 - klient z BelgickaPosledná objednávka: Audi A5 - klient z MaďarskaPosledná objednávka: Audi RS Q8 - klient zo SlovenskaArray

Signály, že s vašou prevodovkou nie je niečo v poriadku

Ak je niečo v neporiadku s prevodovým systémom vozidiel, šofér to spozná okamžite. Aj na základe týchto signálov.

 

Ak sa o ne patrične nestaráme, časom sa zanesú nečistotami a nefungujú správne. To platí pre manuálne, automatické a hoci aj čelné prevodovky.

 

Prevodovka trie a vydáva zvláštne zvuky

Prevodovka znečistená špinou, mastnotou a usadeninami môže vykazovať príznaky podobné stavu, kedy je nízka hladina mazacej kvapaliny. Ak pri jazde s vozidlom spozorujete zvuky podobné brúseniu alebo iné zvláštne zvuky, zastavte a skontrolujte hladinu prevodovej kvapaliny kým motor ešte beží. Uistite, že jej farba je jasne červená a nie hnedá alebo čierna. Ak je kvapaliny dostatok a prevodovka aj tak vydáva zvláštne zvuky, chyba bude niekde inde.

 

Problémy s radením

Bez ohľadu na to či sa jedná o manuál alebo automat, vaše vozidlo potrebuje dobre premazaný prevodový systém. Ak je v ňom veľa nečistôt a kalov, môže to spôsobiť pomalú odozvu v prevodovke, v dôsledku čoho vozidlo počas jazdy radí príliš rýchlo alebo naopak, príliš neskoro v prípade automatickej prevodovky. U manuálov sa problémy môžu prejaviť ťažkým menením prevodových stupňov.

 

Zvláštne správanie vozidla

Nečistotami kontaminovaná prevodovka môže spôsobovať nevysvetliteľné nárazy alebo akési „skoky“ vášho vozidla. Pretože špinavá prevodovka neumožňuje adekvátny prietok prevodovej kvapaliny, môže mať vozidlo tendenciu „poskakovať“ dopredu a hneď dozadu bez naoko zjavného dôvodu.

 

Odpor

Ďalší z prejavov, ktoré naznačujú, že s vozidlom nie je niečo v poriadku, sme pracovne nazvali „odpor“. V prípade manuálnych prevodoviek sa prejavuje tak, že hoci motor beží vo vysokých otáčkach, auto sa nepohybuje adekvátne rýchlo a plynule. Podobné odozvy môžu nastať aj u automatov, objavujú sa často pri prechode zo spiatočky do „drive“ módu.

 

Máte problémy s vašim autom alebo nie ste si istý, že daný typ prevodovky je pre vás ten pravý? Prenajmite si auto od nás dokým máte auto v servise alebo vyskúšajte iná typ prevodovky z našej ponuky.