Požičovňa áut Rai

 

Stránku si práve pozerá: 7 návštevníkov.
Posledná objednávka: Škoda Fabia - klient z Francúzka
Posledná objednávka: Škoda Octavia - klient z USAPosledná objednávka: Škoda Fabia - klient z FrancúzkaPosledná objednávka: VW Polo - klient z TalianskaPosledná objednávka: Škoda Fabia III Combi - klient z Veľkej BritániePosledná objednávka: Audi Q5 - klient z RuskaPosledná objednávka: Škoda Superb - klient z KanadyPosledná objednávka: Mini Cooper S - klient z RakúskaPosledná objednávka: VW Golf Variant - klient z DánskaPosledná objednávka: BMW 3 - klient z TalianskaPosledná objednávka: Audi A1 - klient z ČeskaPosledná objednávka: BMW 5 - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Karoq - klient z MaďarskaPosledná objednávka: Skoda Octavia Scout - klient zo ŠvajčiarskaPosledná objednávka: Audi Q3 - klient zo ŠpanielskaPosledná objednávka: Škoda Kodiaq - klient z BrazíliePosledná objednávka: VW Caravelle - klient z HolandskaPosledná objednávka: Mercedes V-Class - klient z PoľskaPosledná objednávka: Audi A4 - klient z BelgickaPosledná objednávka: Audi A5 - klient z NemeckaPosledná objednávka: Range Rover Evoque - klient zo Saudskej ArábieArray

Signály, že s vašou prevodovkou nie je niečo v poriadku

Ak je niečo v neporiadku s prevodovým systémom vozidiel, šofér to spozná okamžite. Aj na základe týchto signálov.

 

Ak sa o ne patrične nestaráme, časom sa zanesú nečistotami a nefungujú správne. To platí pre manuálne, automatické a hoci aj čelné prevodovky.

 

Prevodovka trie a vydáva zvláštne zvuky

Prevodovka znečistená špinou, mastnotou a usadeninami môže vykazovať príznaky podobné stavu, kedy je nízka hladina mazacej kvapaliny. Ak pri jazde s vozidlom spozorujete zvuky podobné brúseniu alebo iné zvláštne zvuky, zastavte a skontrolujte hladinu prevodovej kvapaliny kým motor ešte beží. Uistite, že jej farba je jasne červená a nie hnedá alebo čierna. Ak je kvapaliny dostatok a prevodovka aj tak vydáva zvláštne zvuky, chyba bude niekde inde.

 

Problémy s radením

Bez ohľadu na to či sa jedná o manuál alebo automat, vaše vozidlo potrebuje dobre premazaný prevodový systém. Ak je v ňom veľa nečistôt a kalov, môže to spôsobiť pomalú odozvu v prevodovke, v dôsledku čoho vozidlo počas jazdy radí príliš rýchlo alebo naopak, príliš neskoro v prípade automatickej prevodovky. U manuálov sa problémy môžu prejaviť ťažkým menením prevodových stupňov.

 

Zvláštne správanie vozidla

Nečistotami kontaminovaná prevodovka môže spôsobovať nevysvetliteľné nárazy alebo akési „skoky“ vášho vozidla. Pretože špinavá prevodovka neumožňuje adekvátny prietok prevodovej kvapaliny, môže mať vozidlo tendenciu „poskakovať“ dopredu a hneď dozadu bez naoko zjavného dôvodu.

 

Odpor

Ďalší z prejavov, ktoré naznačujú, že s vozidlom nie je niečo v poriadku, sme pracovne nazvali „odpor“. V prípade manuálnych prevodoviek sa prejavuje tak, že hoci motor beží vo vysokých otáčkach, auto sa nepohybuje adekvátne rýchlo a plynule. Podobné odozvy môžu nastať aj u automatov, objavujú sa často pri prechode zo spiatočky do „drive“ módu.