Požičovňa áut Rai

 

Stránku si práve pozerá: 7 návštevníkov.
Posledná objednávka: Škoda Fabia - klient z Francúzka
Posledná objednávka: Škoda Octavia - klient z USAPosledná objednávka: Škoda Fabia - klient z FrancúzkaPosledná objednávka: VW Polo - klient z TalianskaPosledná objednávka: Škoda Fabia III Combi - klient z Veľkej BritániePosledná objednávka: Audi Q5 - klient z RuskaPosledná objednávka: Škoda Superb - klient z KanadyPosledná objednávka: Mini Cooper S - klient z RakúskaPosledná objednávka: VW Golf Variant - klient z DánskaPosledná objednávka: BMW 3 - klient z TalianskaPosledná objednávka: Audi A1 - klient z ČeskaPosledná objednávka: BMW 5 - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Karoq - klient z MaďarskaPosledná objednávka: Skoda Octavia Scout - klient zo ŠvajčiarskaPosledná objednávka: Audi Q3 - klient zo ŠpanielskaPosledná objednávka: Škoda Kodiaq - klient z BrazíliePosledná objednávka: VW Caravelle - klient z HolandskaPosledná objednávka: Mercedes V-Class - klient z PoľskaPosledná objednávka: Audi A4 - klient z BelgickaPosledná objednávka: Audi A5 - klient z NemeckaPosledná objednávka: Range Rover Evoque - klient zo Saudskej ArábieArray

Užitočné a praktické tipy, ktoré by ste mali mať na pamäti, keď v zime šoférujete

Asi sa nenájde šofér, ktorý by nesúhlasil s tým, že počas zimy je jazda autom oveľa náročnejšia, ako v ostatných ročných obdobiach. Či už idete na zimnú dovolenku alebo prechádzate po zasnežených cestách, vaše schopnosti musia byť v oveľa väčšom strehu, pretože jazdné vlastnosti vozovky nie sú také bezpečné, ako napríklad v lete..

Aby ste v poriadku došli do cieľa, počas zimného obdobia pamätajte na tieto dôležité rady:

Aby ste udržali trakciu a kolesá nezačali prešmykovať, jazdite v pomalších rýchlostiach a prevodovku majte na nižších stupňoch. Pri vysokých rýchlostiach a akcelerácií by väčšina áut nevhodných na zimné podmienky aj tak nemalo dostatočnú trakciu.

  • Aby ste udržali trakciu a kolesá nezačali prešmykovať, jazdite v pomalších rýchlostiach a prevodovku majte na nižších stupňoch. Pri vysokých rýchlostiach a akcelerácií by väčšina áut nevhodných na zimné podmienky aj tak nemalo dostatočnú trakciu.

  • Nepredbiehajte snežné pluhy a kamióny s nákladnou súpravou. Majú nižšiu viditeľnosť a so zväčšenou rýchlosťou riskujete na zimnej ceste oveľa viac ako v inom ročnom období.

  • Na šmykľavej vozovke nebrzdíte okamžite. Na rozdiel od suchej vozovky, kedy by ste vedeli pomerne rýchlo zastať, sa šmykľavá vozovka správa trochu inak. Na nej je lepšie brzdiť jemne, aby ste sa vyhli šmyku. Tiež nezabudnite na udržiavanie väčšieho priestoru medzi autom pred vami.

  • Ak ste zapadli, Nepridávajte prudko na plyn. Len by ste viac zapadli. Najprv lopatou odstráňte sneh pri kolesách a zo strán auta. Pred predné pneumatiky a smeru, do ktorého chcete ísť, nasypte piesok, štrk alebo soľ.

Auto však nové kupovať nemusíte len preto, že ide zima. Do zimných podmienok alebo na lyžovačku do hôr si môžete prenajať SUV s pohonom 4x4, ktoré je na tieto podmienky ideálne.