Požičovňa áut Rai

 

Stránku si práve pozerá: 7 návštevníkov.
Posledná objednávka: Audi A4 - klient z Belgicka
Posledná objednávka: Škoda Octavia - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Fabia - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Audi Q8 - klient z TalianskaPosledná objednávka: Škoda Fabia III Combi - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Mercedes Brabus G - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Superb - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Mini Cooper S - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: VW Golf Variant - klient z DánskaPosledná objednávka: BMW 3 - klient z TalianskaPosledná objednávka: Mercedes A-Class - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: BMW 5 - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Karoq - klient z MaďarskaPosledná objednávka: Skoda Octavia Scout - klient zo ŠvajčiarskaPosledná objenávka: Škoda Kamiq - klient zo ŠpanielskaPosledná objednávka: Škoda Kodiaq - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: VW Golf - klient z HolandskaPosledná objednávka: Mercedes V-Class - klient z PoľskaPosledná objednávka: Audi A4 - klient z BelgickaPosledná objednávka: Audi A5 - klient z MaďarskaPosledná objednávka: Audi RS Q8 - klient zo SlovenskaArray

Ako sa pripraviť na lyžovačku s autom

Chystáte sa na zimnú lyžovačku? Viete, na čo všetko by ste mali myslieť pred tým, než sa spustíte zo svahu? Problém s napĺňaním kufrom nie je totiž len letná záležitosť, ale aj zimná. Je pritom úplne jedno, či ste lyžiar nováčik alebo skúsený veterán. Ak však cestujete na lyžovačku autom, alebo ste využili prenájom mikrobusu, má to nesporné výhody. Môžete si zbaliť toľko batožiny, koľko sa vám zapáči a zároveň zmestí do auta. Cestou si taktiež môžete spraviť prestávky podľa vlastnej vôle a obdivovať krásy prírodnej scenérie.

Z cestovania autom však nevyplývajú len výhody, ale aj povinnosti, ktoré by ste mali dodržiavať, aby ste zabezpečili bezpečnosť jazdy ako aj bezpečnosť samotnej posádky. Jednou z takýchto povinností, je pribaliť si do svojho auta alebo auta z autopožičovne snehové reťaze. Tie môžu byť buď klasické, alebo môžete využiť ich alternatívu v podobe textilných reťazí. Reťaze sa vám zídu hlavne pri jazde  cez horské priesmyky. Samozrejmosťou by malo byť prezutie svojho miláčika na zimné pneumatiky.

Pri prenájme auta vám tento problém odpadá, keďže to zabezpečí autopožičovňa. Nie vo všetkých štátoch je povinnosť prezuť na zimné pneumatiky ustanovená zákonom, ak však ale spôsobíte dopravnú nehodu bez zimných pneumatík, môže vás polícia trestať viac ako motoristu, ktorý zimné pneumatiky mal. Taktiež by súčasťou vašej výbavy mali byť aj strešné nosiče. S najväčšou pravdepodobnosťou budete prevážať aj lyžiarsku výbavu v podobe lyží, palíc snowboardou a pod. Prevážanie lyžiarskej výbavy v aute je ale mimoriadne nebezpečné, hlavne pri prudkom brzdení a zmene smeru jazdy. Preto sa oplatí investovať do strešných boxov, hoci mierne zvyšujú spotrebu paliva. Budete tak cestovať bezpečnejšie aj pohodlnejšie.