Požičovňa áut Rai

 

Stránku si práve pozerá: 6 návštevníkov.
Posledná objednávka: Mercedes V-Class - klient z Poľska
Posledná objednávka: Škoda Octavia - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Fabia - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Audi Q8 - klient z TalianskaPosledná objednávka: Škoda Fabia III Combi - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Mercedes Brabus G - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Superb - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Mini Cooper S - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: VW Golf Variant - klient z DánskaPosledná objednávka: BMW 3 - klient z TalianskaPosledná objednávka: Mercedes A-Class - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: BMW 5 - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Karoq - klient z MaďarskaPosledná objednávka: Skoda Octavia Scout - klient zo ŠvajčiarskaPosledná objenávka: Škoda Kamiq - klient zo ŠpanielskaPosledná objednávka: Škoda Kodiaq - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: VW Golf - klient z HolandskaPosledná objednávka: Mercedes V-Class - klient z PoľskaPosledná objednávka: Audi A4 - klient z BelgickaPosledná objednávka: Audi A5 - klient z MaďarskaPosledná objednávka: Audi RS Q8 - klient zo SlovenskaArray

Viete, ako sa starať v zime o svoje auto?

Lámete si v zime hlavu ako sa starať o Vášho štvorkolesového tátoša? Čo robiť, aby prežil tie kruté mrazy a naopak, čo nerobiť.

V zime, tak ako aj v lete, potrebujú automobily svoju očistu. Dokonca ešte väčšiu. Sneh, dážď, posypová soľ dokážu poškodiť, či znehodnotiť lak na aute, podvozok alebo karosériu. No nesprávne čistenie auta môže narobiť ešte väčšie škody.

Zamrznuté sklo

Áno, kto to má rád? Idete ráno do práce, meškáte a musíte ešte vyriešiť problém so zamrznutým sklom. Ak Vás  napadol geniálny nápad, ktorý Vám ušetrí niekoľko minút, a to obliať sklo vriacou vodou, tak na to rýchlo zabudnite. Horúca voda by mohla poškodiť sklo, vďaka tepelnému šoku. Navyše by voda na okne neskôr zamrzla.

Použite škrabku. Stará metóda je najlepšia a najúčinnejšia, no veľakrát najdlhšia. Ak sa Vám nechce dlho odškrabávať námrazu na skle, môžete si pomôcť rozmrazovačom. Ten nastriekate na sklo, necháte chvíľu pôsobiť a potom námrazu len jednoducho zotriete.

Námraze sa môžete aj jednoducho vyhnúť. Na sklo položte nejaký alobal, látku, kartón alebo iný materiál, a ráno si ušetríte niekoľko minút.

Umývanie auta

Ak ste si mysleli, že auto v zime netreba umývať, budeme Vás musieť vyviesť z omylu. V zime sa na auto dostáva špina, piesok alebo posypová soľ, ktorá negatívne pôsobí na lak, karosériu alebo podvozok.

Ako umývať auto v týchto nízkych teplotách?

V prvom rade sa vyhýbajte horúcej vode, ktorá by mohla spôsobiť tepelný šok pre lak (pri tepelnom šoku môže lak popraskať a odlúpnuť sa). Auto môžete umývať s čistou špongiou a s primeranou teplotou vody.

Predpríprava na zimu

Ak chcete svoje auto dôkladne pripraviť na zimu, určite si lak ošetrite voskom. Na ochranu okien môžete použiť napríklad nanoochranu skiel. Voda a sneh sa na nich nelepia, a ľahšie ich umyjete. A nezabudnite si do ostrekovačov naliať zimnú zmes, aby Vám voda pri ostrekovaní skiel nezamrzla.