Požičovňa áut Rai

 

Stránku si práve pozerá: 5 návštevníkov.
Posledná objednávka: VW Golf - klient z Holandska
Posledná objednávka: Škoda Octavia - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Fabia - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Audi Q8 - klient z TalianskaPosledná objednávka: Škoda Fabia III Combi - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Mercedes Brabus G - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Superb - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Mini Cooper S - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: VW Golf Variant - klient z DánskaPosledná objednávka: BMW 3 - klient z TalianskaPosledná objednávka: Mercedes A-Class - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: BMW 5 - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Karoq - klient z MaďarskaPosledná objednávka: Skoda Octavia Scout - klient zo ŠvajčiarskaPosledná objenávka: Škoda Kamiq - klient zo ŠpanielskaPosledná objednávka: Škoda Kodiaq - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: VW Golf - klient z HolandskaPosledná objednávka: Mercedes V-Class - klient z PoľskaPosledná objednávka: Audi A4 - klient z BelgickaPosledná objednávka: Audi A5 - klient z MaďarskaPosledná objednávka: Audi RS Q8 - klient zo SlovenskaArray

Cestovanie autom. Aké sú jeho výhody a nevýhody?

Cestovanie je skvelým zážitkom. Preto ho vyhľadávajú milióny ľudí každý mesiac, či už za relaxom, dovolenkou alebo ako hobby. Ochutnať nové jedlá, vidieť veľkolepú prírodu alebo výhľady, spoznať nové kultúry a nazeranie na svet, to všetko patrí k príjemným zážitkom.

Cestovať sa však dá autom, vlakom, autobusom i letecky. Ak preferujete cestovanie autom, niet sa čo diviť. Prináša to mnoho výhod. Ale i nevýhod. Niekedy sa to oplatí aj kombinovať .

Výhody cestovania autom

Asi najväčšou výhodou cestovania autom je flexibilita, ktorú vám to prináša. Môžete ísť kamkoľvek a kedykoľvek bez toho, aby ste sa museli prispôsobovať.

V autobuse by ste nemohli povedať vodičovi, aby vám zastavil, pretože si chcete odfotiť krásny výhľad, ktorý sa vám práve naskytol. Alebo ste zbadali zaujímavý stánok s občerstvením? Stačí zaparkovať a môžete si užívať lahôdky, ktoré máte pred očami.

Ďalšou výhodou je dostupnosť. Autom sa dostanete takmer kamkoľvek. Do niektorých končín autobusy ani vlaky nechodia a ak ich nechcete vidieť len na fotkách, auto vám v tom pomôže.

A čo takto nákupy? Pri cestovaní vlakom a lietadlom ste limitovaný len tým, čo unesiete. Ak teda so sebou nemáte osobných nosičov, ktorý by vám veci zobrali, budete si so sebou môcť naspäť zobrať len niekoľko vecí v závislosti od ich množstva a veľkosti. Ale keď máte auto s objemným kufrom, to už je iná reč.

Nevýhody cestovania autom

Nanešťastie, s autami sa niekedy spájajú aj zápchy. Ak cestujete v dovolenkovom období, alebo do destinácií, ktoré sú známe preplnenými diaľnicami, príjemné očakávania a nadšenie z dovolenky vystrieda zúfalstvo za volantom. Nehovoriac o hľadaní miesta na parkovanie.

Nehodí sa pre príliš vzdialené destinácie. Niekoľko tisíc kilometrová jazda autom nie je žiadna maličkosť. Pre niekoľko stokilometrové jazdy je to už lepšie, ale tiež to môže byť záťaž pre vodiča.

Pri veľkej spotrebe paliva budete mať vysoké výdavky za benzín.