Požičovňa áut Rai

 

Počet ľudí ktorý si práve pozerá túto ponuku: 8
Posledná objednávka: Škoda Karoq - klient z Maďarska
Posledná objednávka: Škoda Octavia - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Fabia - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Audi Q8 - klient z TalianskaPosledná objednávka: Škoda Fabia III Combi - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Mercedes Brabus G - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Superb - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Mini Cooper S - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: VW Golf Variant - klient z DánskaPosledná objednávka: BMW 3 - klient z TalianskaPosledná objednávka: Mercedes A-Class - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: BMW 5 - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Karoq - klient z MaďarskaPosledná objednávka: Skoda Octavia Scout - klient zo ŠvajčiarskaPosledná objenávka: Škoda Kamiq - klient zo ŠpanielskaPosledná objednávka: Škoda Kodiaq - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: VW Golf - klient z HolandskaPosledná objednávka: Mercedes V-Class - klient z PoľskaPosledná objednávka: Audi A4 - klient z BelgickaPosledná objednávka: Audi A5 - klient z MaďarskaPosledná objednávka: Audi RS Q8 - klient zo SlovenskaArray

6 spôsobov ako si uľahčiť prípravu na letnú dovolenku

Keď idete na dovolenku, nie je to len o tom vybrať si miesto, kam chcete ísť. Keď už ho máte, treba sa pripraviť a zbaliť si všetko potrebné. Najmä veci, bez ktorých sa nezaobídete.

1. Urobte si zoznam

Všetkého, čo budete potrebovať. Urobte si malý brainstorming

Zubná pasta a kefka, iPod, slúchadlá, kozmetiku, hygienické potreby, základnú výbavu na ošetrenie, oblečenie (keď pôjdete do mesta, na pláž, keď bude teplo/zima), slnečné okuliare, nabíjačka, kniha na čítanie, peniaze alebo aspoň 2 kreditné karty pre prípad, že by vám jedna v zahraničí nefungovala, uterák na pláž, lieky... a zoznam môže pokračovať.

Niektoré veci budete potrebovať, iné so sebou iba budete chcieť. Dôležité je, aby ste neskôr pri výbere mali ako prioritné tie veci, ktoré budete nevyhnutne potrebovať.

2. Doklady

Podľa toho, do akej krajiny idete, budete možno potrebovať pas, víza, alebo nejaké povolenia. V rámci Európskej únie si s týmto nemusíte lámať hlavu.  Ale ak idete mimo krajín Európskej únie, napríklad do Egypta, Ruska, Turecka, minimálne pas budete potrebovať.

3. Cestovné poistenie

Síce sa to môže zdať ako drobnosť, ale cestovné poistenie sa vám takisto oplatí. Nikdy neviete, čo sa môže stať a za naozaj malú sumu sa môžete poistiť a mať istotu, že o budete mať zabezpečenú zdravotnú starostlivosť aj v zahraničí.

4. Mobil, prípadne elektronika

Keď budete baliť telefón, prípadne notebook, nebaľte ho s úmyslom, že na ňom budete nepretržite ťukať do displeja.

Na Slovensku síce presné štatistiky nemáme, ale napríklad v Amerike ľudia v priemere strávia 3 hodiny a 40 minút na svojich mobilných zariadeniach.

Ak by ste mali toľko času stráviť na mobile na svojej dovolenke, vôbec by ste nevypli svoju myseľ a neoddýchli si. A to nerátame prácu a pracovné emaily.

Dovolenka by mala byť hlavne o oddychu a relaxe, aby ste svoju myseľ nasmerovali na nové veci a striasli zo seba stres.

Ak už si beriete mobil, tak používajte ho hlavne na to, aby ste pomocou aplikácii alebo internetu našli zaujímavé miesta či reštaurácie.

Pred odchodom povedzte ostatným, že nebudete dostupný a nevenujte sa ničomu, čo by odvádzalo vašu pozornosť od dovolenky.

5. Pozrite si predpoveď počasia

Predpovede, najmä dlhodobé, nemusia byť úplne presné. Dnes je počasie naozaj nevyspytateľné. No vždy si predpoveď aj tak pozrite a nachystajte si oblečenie primárne podľa toho plus nechajte si miesto aj na dáždnik.

6. Doprava

Ak idete vlastným autom, vlakom alebo autobusom, máte o problém menej.

Ak idete lietadlom, budete potrebovať prepravu na letisko. Premyslite si dopredu, či vás môže zobrať kamarát, či pôjdete vlastným autom a budete si platiť parkovisko, alebo využijete prenájom auta od autopožičovne, ktorá má svoju pobočku priamo na letisku. V takom prípade si stačí vybaviť, aby vám auto pristavili pred váš dom a po príchode na letisko ho môže reprezentant autopožičovne prevziať.

Rada na záver

Nech už si zbalíte čokoľvek, pamätajte na to, že si so sebou budete chcieť niečo priniesť. To znamená, že váš kufor bude plnší, keď pôjdete naspäť. Či už to budú drobnosti z duty free obchodov.