Požičovňa áut Rai

 

Stránku si práve pozerá: 5 návštevníkov.
Posledná objednávka: VW Golf - klient z Holandska
Posledná objednávka: Škoda Octavia - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Fabia - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Audi Q8 - klient z TalianskaPosledná objednávka: Škoda Fabia III Combi - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Mercedes Brabus G - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Superb - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Mini Cooper S - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: VW Golf Variant - klient z DánskaPosledná objednávka: BMW 3 - klient z TalianskaPosledná objednávka: Mercedes A-Class - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: BMW 5 - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Karoq - klient z MaďarskaPosledná objednávka: Skoda Octavia Scout - klient zo ŠvajčiarskaPosledná objenávka: Škoda Kamiq - klient zo ŠpanielskaPosledná objednávka: Škoda Kodiaq - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: VW Golf - klient z HolandskaPosledná objednávka: Mercedes V-Class - klient z PoľskaPosledná objednávka: Audi A4 - klient z BelgickaPosledná objednávka: Audi A5 - klient z MaďarskaPosledná objednávka: Audi RS Q8 - klient zo SlovenskaArray

Ako zabezpečiť bezpečnosť detí, keď jazdíte autom

Snáď každý rodič má medzi svojimi prioritami zdravie a bezpečnosť svojich detí. Riadenie vozidla by nemalo byť žiadnou výnimkou. Ako ju zabezpečiť? Stačí sa riadiť nasledovnými odporúčaniami.

Nevenujte pozornosť veciam, ktoré by vás mohli rozptyľovať

Odkedy máme počítače, smartfóny a neustále pripojenie na internet, naša pozornosť je do veľkej miery roztrieštená na márne kúsky. A táto neschopnosť sústrediť sa môže preniesť aj do šoférovania. Ak máte malé deti, je to ešte horšie. Každú chvíľu si žiadajú vašu pozornosť s niečím iným a hoci práve niečo robíte, nemáte na výber len než prestať s čímkoľvek robíte a začať sa venovať deťom.

Ak už by ste boli nútený mať svoju pozornosť niekde inde ako na volante a ceste, radšej zájdite na kraj cesty alebo najbližšie parkovisko a v pokoji vyriešte, čo potrebujete.

Mobil dajte bokom

Najlepšie niekam, kde naňho nebudete mať dosah. Je to celkom ťažké, keďže je to, dá sa povedať, samozrejmosť, bez ktorej si väčšina ľudí nevie predstaviť jeden deň. Ani život. Keďže sa z neho dá robiť veľmi veľa vecí od surfovania na internete, počúvania hudby, písania správ a emailov, či využívanie rôznych aplikácií. Podľa výskumu psychológa Davida Strayera z Utahskej univerzity, uznávaného odborníka na dopravné nehody, pravdepodobnosť nehody zvyšujete štvornásobne pri telefonovaní, dokonca aj pri hands-free. Pri písaní emailu je to riziko až osemkrát vyššie. Je to dokonca viac ako jazda pod vplyvom alkoholu. Pritom nikto by o sebe nepovedal, že by šiel jazdiť pod vplyvom alkoholu, ale aj tak niekto robí činnosť, ktorá môže byť nebezpečnejšia.

Vyspite sa

Ak máte malé deti a často vás v noci budia, radšej za auto nesadajte. Podľa Davida Strayera stačí len jedna noc s nedostatočným spánkom a váš reakčný čas klesne. To znamená spomalené reakcie na ostatné autá, prípadne aj na ľudí alebo zvieratá, ktoré by prechádzali cez cestu. A to vedie k zvýšeniu rizika nehodovosti.