Požičovňa áut Rai

 

 

Stránku si práve pozerá: 11 návštevníkov.
Posledná objednávka: Skoda Octavia Scout - klient zo Švajčiarska
Posledná objednávka: Škoda Octavia - klient z USAPosledná objednávka: Škoda Fabia - klient z FrancúzkaPosledná objednávka: VW Polo - klient z TalianskaPosledná objednávka: Skoda Fabia III Combi - klient z Veľkej BritániePosledná objednávka:Hummer H2 - klient z RuskaPosledná objednávka: Porsche Cayenne - klient z KanadyPosledná objednávka: VW Golf - klient z Rakúska Posledná objednávka: VW Golf Variant - klient z DánskaPosledná objednávka: Audi A3 - klient z TalianskaPosledná objednávka: Audi A1 - klient z ČeskaPosledná objednávka: VW Passat - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Skoda Yeti - klient z MaďarskaPosledná objednávka: Skoda Octavia Scout - klient zo ŠvajčiarskaPosledná objednávka: Audi Q3 - klient zo ŠpanielskaPosledná objednávka: Seat Ibiza - klient z BazíliePosledná objednávka: VW Caravelle - klient z HolandskaPosledná objednávka: Mercedes Viano - klient z PoľskaPosledná objednávka: Audi A4 - klient z BelgickaPosledná objednávka: Audi A5 - klient z NemeckaPosledná objednávka: Range Rover Evoque - klient zo Saudskej ArábieArray

Najčastejšie otázky ohľadom prenájmu áut

Keď sa chystáte na prenájom auta, je dobré vedieť, čo všetko to obnáša, a aké budú vaše zodpovednosti.

Čo je to depozit formou predautorizácie?

Pri každom prenájme áut sa musí zložiť depozit. Tento depozit v našej spoločnosti vykonávame formou predautorizácie - operácie slúžiacej na blokovanie určitej sumy na karte. Táto operácia je vykonávaná autorizačným centrom kariet príslušnej banky. Po vrátení vozidla v poriadku je tento depozit uvoľnený. (Celá suma preduatorizácie ostáva na vašom účte, ak je auto vrátené v poriadku táto suma je uvoľnená, ak nie slúži ako depozit počas doriešenia poistnej udalosti. )

Kedy dostanem depozit spať/kedy bude odblokovaný?

Depozit, ktorý je zablokovaný na karte bude z našej strany uvoľnený ihneď, keď vrátite vozidlo v poriadku (čisté, dotankované, bez poškodení). Následne záleží na Vašej banke kedy spracuje uvoľnenie finančných prostriedkov. 

Čo mám robiť v prípade, že ste mi depozit odblokovali a peniaze stále nie sú uvoľnené?

V takomto ojedinelom prípade je nutné kontaktovať Vašu banku, spolu s dokladom o odblokovaní, ktorý Vám radi dodáme.

V akom stave je vozidlo pri prevzatí?

Vozidlo dostávate čisté s plnou nádržou. Naše vozidlá sú v TOP stave, maximálne 3 roky staré.

Aké doklady dostávam k vozidlu?

Na začiatku prenájmu dostávate zmluvu o prenájme auta, doklady (Technický preukaz, doklad o povinnom poistení, doklad o diaľničnej známke, kontakt,...)

Aké poistenie je v cene?

V cene je zahrnuté poistenie PZP – poisťovňa KOOPERATÍVA – generálna zmluva. Podľa žiadosti klienta havarijné poistenie vozidiel do štátov EÚ (výška spoluúčasti podľa triedy vozidla).

Cena v cenníku je uvedená za 1 deň? Koľko trvá prenájom na 1 deň?

Denný prenájom trvá 24 hodín. Každá cena uvedená v cenníku je denná sadzba pri konkrétnom počte dní prenájmu. (napr, od rána 8:00 do ďalšieho dňa ráno 8:00)

Do ktorých krajín môžem s vozidlom od rai vycestovať?

Vycestovať bez obmedzenia môžete do krajín Európskej Únie s výnimkou Bulharska a Rumunska. Vyslovený zákaz je cestovať na Ukrajinu, do Srbska, Kosova, Bosny a Hercegoviny, Albánska, Macedónska a ostatných krajín bývalého Sovietskeho zväzu.  

Môžem vozidlo vrátiť aj neskoro večer alebo cez víkend?

Vozidlo môžete vrátiť aj vo večerných hodinách alebo cez víkend. Môže sa ale stať, že podľa typu prenájmu bude táto služba spoplatnená vo výške 15 Eur – 30 Eur. Najlepšie je túto možnosť spomenúť pri objednávke v navaznosti na čo Vám bude vypracovaná ponuka.

Ako môžem platiť za prenájom?

Za prenájom môžete platiť v hotovosti alebo kartou – debitnou alebo kreditnou /VISCARD,MASTER CARD, MAESTRO nie cez AMERICAN EXPRESS alebo Diners Club./

Na čo môžem uplatniť VIP kartu klientov RAI?

VIP kartu zliav dostávajú naši stály/VIP klienti. Dostávajú špeciálne zľavy naviac oproti bežným klientom.

Kedy dostávam zľavu?

Ak si vozidlo prenajímate na viac dní, resp. si ho od nás požičiavate často. Viac info nájdete na VIAC INFO O AKCIÁCH.Rôzne zľavy nie je možné kombinovať. O konkrétnej zľave alebo akcii dostanete informáciu priamo v cenovej ponuke, ktorú dostávate emailom.

Kde si môžem prevziať vozidlo?

Vozidlo si môžete prevziať na jednej z našich pobočiek v Bratislave, Banskej Bystrici, Poprade alebo Košiciach. Vozidlo Vám ale tak isto vieme pristaviť na adresu podľa Vášho výberu. Táto služba môže byť v navaznosti na dobu prenájmu a typ vozidla spoplatnená.    

Dostávam k vozidlu aj diaľničnú známku?

Dostávate diaľničnú známku na území Slovenskej Republiky. V prípade, že je Vám vozidlo pristavené na letisko do Viedne, ako bonus od nás dostávate 10 dňovú diaľničnú známku v Rakúsku.   

Čo mám robiť v prípade, že sa stane poistná udalosť?

V každom prípade v prvom rade kontaktujete naše servisné stredisko (kontakt dostávate na začiatku prenájmu) a následne políciu SR.

V akom časovom predstihu je potrebné si vozidlo rezervovať?

Naša spoločnosť pracuje v rezervačnom systéme. Vozidlo je vhodné si rezervovať v dostatočnom časovom predstihu. V prípade potreby súrneho prenájmu je najlepšie zatelefonovať na jedno z čísel našej spoločnosti a prezistiť si vozidlá, ktorú sú práve k dispozícii.

Sú vozidlá, ktoré sa nachádzajú na webovej stránke všetky voľné?

Na webovej stránke spoločnosti v sekcii Cenník sú uvedené všetky vozidlá, ktoré má naša spoločnosť vo vozovom parku. Neznamená to, že sú všetky voľné. Túto skutočnosť je najlepšie si preveriť telefonicky alebo emailom. 

sÚ OBMEDZENIA NA TYP VOZOVKY/CIEST, NA KTORýCH MôžEM POUŽÍVAť VYPOŽIčANÉ VOZIDLO?

Naše vozidlá je možné používať len na oficiálnych cestných komunikáciách. Je zakázané šoférovať akékoľvek naše vozidlo po vedľajších alebo poľných cestách. 

Kedy je moja objednávka potvrdená?

Rezervácia, ktorú vypĺňate na stránke je predbežná. Do 24 hodín Vás bude kontaktovať naše rezervačné oddelenie s konkrétnou ponukou na vozidlo. Rezervácia je potvrdená po zložení depozitu 50 Eur – formou preduatorizácie/blokácie na karte. V individuálnych prípadoch, kedy karta klienta neumožňuje vykonať transakciu predautorizácie je možnosť tento depozit zložiť vkladom na účet spoločnosti RAI Internacional.

Cena je vrátane DPH?

Naša spoločnosť je platcom DPH. Všetky ceny na stránke sú uvedené bez DPH.

Čo mám robiť keď si potrebujem prenájom vozidla predĺžiť?

Je potrebné čo najskôr ako túto skutočnosť zistíte sa s nami spojiť telefonicky a overiť si či je možné si predĺžiť prenájom –najneskôr však min. 24 hodín pred vrátením. 

Čo sa stane v pripade, že mi meŠká lietadlo, vlak, autobus, ... ?

V prípade meškania autobusu, vlaku alebo lietadla je účtovaný poplatok za čakanie. Čakanie do 1 hodiny je akceptované. V prípade, že prilietate všetky poplatky, ktoré vzniknú nie Vaším zavinením si môžete uplatniť u leteckej spoločnosti. 

Aký je minimálny vek potrebný na prenájom vozidla?

Minimálny vek je 21 rokov, šofér musí byť držiteľom vodičského preukazu min 1 rok. 

RÝCHLA REZERVÁCIA